Zanik mięśni to poważne schorzenie, ale wystarczy dopasowanie odpowiednich urządzeń, żeby zminimalizować problemy organizacyjne u chorego.
Bezpieczne wchodzenie i schodzenie po schodach oraz pokonywanie barier architektonicznych
Schodołaz to podstawowe wyposażenie w domu osoby z niepełnosprawnościami, ponieważ umożliwia pokonanie powszechnych barier architektonicznych występujących w blokach i w przestrzeni publicznej. Schodołaz to urządzenie składane, a przez to bardziej mobilne i występujące powszechnie w wersji z kółkami lub gąsienicami do sprawnego manewrowania w trudniejszym terenie. Schodołazy sprawdzają się nie tylko na klatkach schodowych, ale również w domu, kiedy trzeba przesunąć szybko chorego razem z ciężkim wózkiem elektrycznym. Urządzenia wyposażono w system kontroli nachylenia. To przekłada się na większą stabilizację i bezpieczeństwo transportu. Akumulator pokonuje najczęściej do 500 stopni na jednym ładowaniu, w najwolniejszym trybie. Ciekawe dodatki ułatwiające życie choremu to płozy do wprowadzenia wózka inwalidzkiego, pasy zabezpieczające, antypoślizgowe rączki i uchwyty w dolnej oraz górnej części do sprawnego przenoszenia.
Ułatwienia w łazience
Podnośnik wannowy to przykład maksymalnego ułatwienia pielęgnacji osoby z niepełnosprawnościami, bez straty komfortu. Podnośnik pasuje do każdej wanny, szybko się rozkłada i ładuje (ok. godzinę). Ze względu na gabaryty pasuje do małej łazienki. Podnośnik wannowy nie załamie się pod dużym ciężarem chorego, dzięki zastosowaniu wzmocnionej konstrukcji. Niektóre głębsze wanny lub nietypowe łazienki proszą się wręcz o wykorzystanie podnośnika wannowego, który porusza się w pozycji pionowej. Mało anatomiczna pozycja w wannie, bez podnośnika może wręcz zaszkodzić przy zaniku mięśni, dlatego warto przetestować rozwiązanie lub umówić się na bezpłatną prezentację ze specjalistami.